Sari la conținut

Poză

Herbalife pareri pro si contra

171 răspunsuri la acest topic

#1 Sanda

Sanda

micro Bucatar

• Membri
  • 8 posturi

Postat 17 April 2002 - 08:23 PM

Eu cred ca toate produsele pe baza de plante carora li se face reclama cum ca ar fi bune pentru slabit nu sint decit amestecuri de ceaiuri diuretice (care elimina temporar apa din tesuturi ) si purgative . Nimic mai mult . Vinzatorii speculeaza disperarea noastra cind promit rezultate miraculoase .
Dar daca ar fi numai asta nici nu ar fi prea grav . Am vazut la televizor , pe M6 , in urma cu mai multi ani , un documentar despre diferite mijloace de slabire . Au prezentat doua doamne , belgience , care nu se cunosteau intre ele , nenorocite si disperate pentru ca erau pe o lista de asteptare pentru transplant renal . Au luat Herbalife vrind sa slabeasca doar citeva kilograme ( aratau chiar bine pe pozele pe care le-au expus , de dinainte de cura ) si au facut o insuficienta renala grava si definitiva . Se spunea ca a fost rezultatul unui fel de alergie la una dintre plantele care intra in compozitia preparatului si care , statistic , apare foarte rar .Dar merita oare sa-ti asumi chiar si cel mai mic risc de acest gen numai ca sa slabesti ? Cele doua doamne plingeau si spuneau ca nu arata nicidecum mai bine , umflate din cauza edemelor , ca se simt rau din cauza medicamentelor pe care sint obligate sa le ia permanent si aveau remuscari pentru necazul provocat familiilor lor din cauza bolii.
Asa ca�.Inapoi la cura cu orez ! Este ieftin , netoxic si n-o sa rezistati atit de multe zile incit sa va dauneze prin lipsa de vitamine sau dezechilibrul nutritional . Si , in afara de asta , putem sa ne facem haine mai largi , pe masura , si sa ne bucuram de fiecare clipa . Voi nu vedeti ce se intimpla in Orientul Mijlociu ?

#2 ramona-florina

ramona-florina

Bucataras

• Membri
  • 101 posturi

Postat 18 April 2002 - 07:57 AM

Ai drepatate sanda, cura de orez pe care am postat-o este nemaipomenita. Au incercat-o multe dragute de aici si au fost multumite. Nu are cum sa apara complicatii in urma aceste diete, pentru ca orezul retine cantitatea de proteine de care are nevoie organismul, si nici nu te ingrasi repede dupa aceasta dieta asa ca...la mai mare fetelor, lasa-ti incolo medicamentele si dati-va pe orez, eu am facut cura de 2 ori si am slabit 8 kg, numai bine si multa vointa, Mona!

#3 ANCUTA

ANCUTA

Master of disaster

• Membri
  • 2915 posturi

Postat 18 April 2002 - 01:46 PM

Asa imi place cind se scrie ceva simpatic, cu umor, faze dragute (vezi ciinele ambasadorului), ma mai destind putin cu voi. cred ca imi lipsesc povestile cu haz, si glume. ANCUTA despre herba life , nu am pareri, ca nu am incercat, si nici cules informatii folclorice.
ANCUTA

#4 iuga

iuga

Big Chef

• Membri
  • 655 posturi

Postat 18 April 2002 - 10:36 PM

[ Acest mesaj a fost modificat de : ion de 2002-07-01 07:36 ]

#5 LOREDANA26US

LOREDANA26US

Big Chef

• Membri
  • 733 posturi

Postat 19 April 2002 - 08:49 AM

Dar cartofii fierti nu sunt buni? Parca m-am saturat de orez si as schimba. Cartofii fierti au multe calorii?

Posted Image

#6 Annamaria

Annamaria

Bucataras

• Membri
  • 91 posturi

Postat 19 April 2002 - 09:33 AM

100 gr cartofi = 70 calorii, deci mai putine decat orezul...

#7 LOREDANA26US

LOREDANA26US

Big Chef

• Membri
  • 733 posturi

Postat 19 April 2002 - 12:38 PM

Multumesc, cred ca o sa incep o dieta cu cartofi. Mai bine imi fac salata de cartofi cu legume si deci va fi gustos si cu putine calorii.

Posted Image

#8 Ana-Maria

Ana-Maria

Big Chef

• Membri
  • 710 posturi

Postat 19 April 2002 - 06:06 PM

Loredana, mai poti incerca sa mananci "calculat".Eu, de exemplu, desi locuiesc intr-un camin studentesc am afisat un "poster"icon_smile.gif)) cu continutul caloric al diverselor tipuri de mancare. Si sa vezi ce ciudat se mai uita "suedezii mei" cand intra in bucatarie:)))))

Un astfel de tabel este pe Culinar.

Ana-Maria

#9 LOREDANA26US

LOREDANA26US

Big Chef

• Membri
  • 733 posturi

Postat 20 April 2002 - 08:58 AM

Multumesc Ana-Maria. Tot asa ma gandisem si eu sa mananc "calculat", caci cu infometarea nu obtin nimic.

Posted Image

#10 Marian

Marian

micro Bucatar

• Membri
  • 2 posturi

Postat 07 September 2002 - 09:41 PM

Sotia mea a slabit 25 kg cu Herbalife si se mentine de 4,5 ani.De tot atat timp eu mi-am dat demisia si ma ocup doar de aceasta activitate.Stiu ce inseamna sa incerci... inca un program de slabit. Dar daca vreti cu adevarat... va astept pe sitte-ul ********* sa primiti niste info. avizate. Va doresc succes chiar daca nu veti incepe cu Herbalife. Apropo, daca doriti puteti testa gratuit produsele.

#11 perte

perte

Captain Cook

• Membri
  • 216 posturi

Postat 07 September 2002 - 11:33 PM

o cunostinta a slabit mult cu HERBALIFE .In timp ce slabea si cind a terminat cu slabitul ca multi alti a inceput sa se ocupe cu vinzarea de herbalife .Pina sa-si faca clientela s-a ingrasat la loc si chiar mai mult....daca slab nu avea clienti ,gras nici atit .(in citeva luni s-a ingrasat din nou)

Mioara

#12 Andra

Andra

Captain Cook

• Membri
  • 253 posturi

Postat 09 September 2002 - 09:27 AM

Unde e postata cura cu orez??? ca oricat m-am invartit pe aici nu am reusit s-o gasesc. In meniul cu retete de slabire nu pare.

#13 Ana-Maria

Ana-Maria

Big Chef

• Membri
  • 710 posturi

Postat 09 September 2002 - 11:26 AM

Te ajut eu Andra.

Cura de orez se tine 4 zile consecutive. Se cumpara 1 kg de orez pe acre il imparti in 4 parti egale, il fierbi si manaci cate una masura pe zi. Fetele au mai scris ca au baut si ceai verde pe timpul acestei diete. Nu stiu daca sunt admise condimentele (gen vegeta, sar, piper) dar eu am mai scapat cate "un praf" din astea.

eu iti doresc putere si bafta .
[addsig]

#14 elena alina

elena alina

Captain Cook

• Membri
  • 466 posturi

Postat 09 September 2002 - 11:51 AM

nu se scapa nici sare nici vegeta.........deloc, poti pune piper sau ierburi pentru aromatizat dar sare deloc si nici vegeta ca e pe baza de sare

alinaelena

#15 MAYA

MAYA

Dulcinea del Toboso

• Membri de onoare
  • 23459 posturi

Postat 09 September 2002 - 12:07 PM

nu mai tin minte exact cine(scuze) a spus ca a fiert orezul în ceai verde..si ca ar fi aromat si bun.

CRed ca Sandra a spus..daca confund ,înca o data suze!!
Maya's World .

#16 Andra

Andra

Captain Cook

• Membri
  • 253 posturi

Postat 09 September 2002 - 03:21 PM

Multumesc mult pentru cura cu orez. Apa e la liber? Cafeaua e permisa?

A propos, diete nu pot fi postate pe forum, asa cum se posteaza retete culinare? La cate ramificatii are forumul asta mi se pare de fiecare data ca trebuie sa caut acul in carul cu fan... Chiar cu motorul de cautare.

#17 Tzanetakos

Tzanetakos

Big Chef

• Membri
  • 552 posturi

Postat 09 September 2002 - 03:37 PM

Andra ideea ta e grozava,asae.Eu am terminat acum trei zile dieta cu orez si sint f.f. multumita,cu toate ca a patra zi la cina mi-am facut o friptura,deci 3 zile si jumatate,nici o dieta nu a avut asa succes la mine niciodata,dar m-au ajutat si fetele ff.mult mi-au dat curaj.Acum sint la cea din 2 in 2 ore.

Eu in fiecare zi am fiert cite 250 gr.rez si pe el cite ori imi era foame,am baut ceai din plante

orice am pus si un plic ceai hepatic,ceai de urzica(zice ca ajuta la slabit),iar in orez cind il mincam am stors jumatate de lamiie,nu stiu daca a fost bine,dar in rest nu sare,nu vegeta nimic.Eu m-am obisnuit de la grecul meu si fara lamiie nu pot sa maninc nimic,el pune si pe cartofi prajiti,eu nu.

Iti doresc succe si incearca nu-i prea grea.

Am slabit cam 4 kg si ceva (10 pounds.)

Pupici,Mariana

#18 Tzanetakos

Tzanetakos

Big Chef

• Membri
  • 552 posturi

Postat 09 September 2002 - 03:39 PM

Am baut si cafea am uitat sa-ti spun.

Una dimineata dar la mine se termina la prinz.

Fara zahar citeodata lapte praf (ajuta la digestie),am mai pus putin inlocuitor.

#19 ANA_DIANA

ANA_DIANA

Bucataras

• Membri
  • 155 posturi

Postat 29 October 2006 - 04:20 PM

Am fost astazi la o prezentare de produse pentru slabit herbalife.Ce parere aveti despre ele? Sunt scumpe,dar sunt bune? Am vazut si persoane care au spus ca au slabit 30 kg in 6 luni cu sake-uri de la herbalife si apoi nu s-au ingrasat de loc.Astept un raspuns de la cele/cei care stiu cate ceva sau care chiar au incercat aceste produse.
Nu traiesc ca sa mananc, ci mananc ca sa traiesc!
IPB Image

#20 kyra

kyra

micro Bucatar

• Membri
  • 34 posturi

Postat 29 October 2006 - 06:32 PM

Buna, Ana. Eu am consumat produse Herbalife acum 9 ani. Am slabit 2-3 kg intr-o saptamana folosind un shake si un ceai care accelera digestia. Mie mi se pare normal sa slabesti daca mananci o data pe zi la pranz, iar micul-dejun si cina le inlocuiesti cu un shake. Nu sunt de acord insa cu ceaiul acela care accelera digestia la fel ca ceaiul de crusin si care te scotea afara chiar daca aveai unde sau nu:))). Nu stiu ce sa zic, nu vreau sa le fac reclama sau antireclama. Stiu si o tipa care distribuia si a slabit foarte mult, zicea ea, cu aceste produse, si nici nu s-a mai ingrasat la loc.
Ideea e ca nu cred in produsele care nu cresc in copac sau in pamant. Cand prietenul meu imi mai arata cate un produs alimentar care ii face cu ochiul eu il intreb: "Creste in copaci?"

E alegerea ta daca vrei sa slabesti asa sau facand sport si mancand sanatos. Parerea mea este ca tot ce nu inseamna regim de viata sanatos, inclusiv sport este o forma fara fond, ceva temporar, care pe urma se pierde si revii la ce ai fost initial si poate si mai rau

Răspunde la acest topic

2 utilizatori citesc acest topic

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Google (1)