Sari la conținut

Poză

Extra Fit ???

3 răspunsuri la acest topic

#1 Higeia

Higeia

Master of disaster

• Membri
  • 1504 posturi

Postat 30 January 2004 - 10:44 AM

Am citit de curand o pagina -reclama in revista TVmania pentru produsul EXTRA FIT
Se spune ca este mult utilizat in Canada si SUA. Sunt pastile care se folosesc in cafea ca indulcitor si trebuie luate atatea cate kg. vrei sa slabesti(ex: 16 kg. in 3 saptamani) .
Se livreaza doar prin posta la xcomanda. Or fii bune? Ce efecte secundare pot avea?
Rog pe cineva din tarile mentionate sa-mi spuna daca este adevarat, deoarece nora mea vrea sa le foloseasca . Cu prietenie Higeia
[addsig]
"Lumineaza-ti zilele vietii , si nu vor mai fi ceeace sunt" Chateaubriand
Cu bine Higeia

[size="5"] http//acasalaIleana/[size="5"]

#2 Danna

Danna

Master of disaster

• Membri
  • 1582 posturi
  • Interests:literatura, pescuitul, animalele - in special cainii

Postat 30 January 2004 - 02:29 PM

Zilele trecute la stirile de la ora 19,00 la Antena1 sau Pro TV a fost un reportaj despre reclamele care au inundat ziarele si revistele din Romania si care promoveaza produsele care iti garanteaza 100% slabitul in timp record, fara chin, fara dieta, fara sport si care nu fac altceva decat sa pacaleasca si sa scoata banii din buzunarul omului care isi doreste neaparat sa slabeasca. Au fost si declaratii ale catorva persoane care au fost amagite de aceste reclame si care dupa ce le-au cumparat , au constat ca dupa folosirea lor ca efectul promis nu a aparut.
Eu una nu am folosit aceste produse, dar nu pot crede ca aceste pastile te pot ajuta sa slabesti fara sa tii schimbi alimentatia, pur si simplu consumand acest indulcitor in functie de numarul de kilograme dorit.
Ce mi s-a parut mie foarte ciudat de cand au inceput sa apara aceste produse pe piata romaneasca, este faptul ca nu poti comanda decat prin posta, ca nu apare nicaieri o adresa a firmei, ci doar o casuta postala. Lucru care in mod normal ar trebui sa dea de gandit celor care sunt tentati sa cumpere produsele respective.

[addsig]
Nu traim pentru a manca, ci mancam pentru a trai.

#3 Cassia

Cassia

Academic Chef

• Membri
  • 1403 posturi

Postat 30 January 2004 - 07:26 PM

Draga Higeia,

Eu sunt din Canada si nu am vazut astfel de pastile in nici o reclama la TV.
As recomanda sa fiti foarte, foarte atente cu ceva care garanteaza slabit atit de spectaculos in termen extrem de scurt pentru ca nu poate sa fie bine pentru organism.

Stiu ca o dieta implica efort, fizic mai ales dar si mental, si stiu de asemenea ca niste pastile 'minune ' oricind vor fi tentante, dar inainte de a da banii sau a va pune viata in joc, poate ca mai bine merita incercat ceva mai putin drastic si cu mijloace la dispozitie.

Piata americana a fost inundata de tot felul de medicamente pentru slabit, majoritatea dovedindu-se ulterior ca sunt extrem de toxice si au dus la boli de inima.
Canadienii nu au permis accesul unor medicamente pe piata interna pentru ca nu aveau suficiente dovezi ca nu sunt periculoase.

#4 ely

ely

micro Bucatar

• Membri
  • 49 posturi

Postat 03 February 2004 - 09:35 AM

Draga Higeia,cunosc pe cineva care a folosit astfel de pastile si pot sa-ti spun sigur ca nu au avut nici un efect.
Este o mare PACALEALA!
Cum poate sa creada cineva ca se poate slabni atat de usor(sa mananci si sa slabesti).Ar insemna ca nimeni nu ar mai avea probleme cu greutatea.
NU EXISTA(inca)MEDICAMENTE MINUNE(pt. slabit)!

Răspunde la acest topic

2 utilizatori citesc acest topic

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Google (1)