Sari la conținut

Poză

Petrecere de mot.

48 răspunsuri la acest topic

#41 GUGUTA

GUGUTA

micro Bucatar

• Membri
  • 7 posturi

Postat 05 February 2008 - 10:55 PM

CITAT(monu @ Feb 3 2008, 12:11 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Buna seara
m-am codit, m-am razgandit dar am prins curaj. De curand am avut o petrecere cu ocazia careia s-a taiat motul / rupt turta fiicei mele celei mici Antonia.

Nu sunt pea experta in ale bucatariei dar daca tot ma inspir de la voi va datorez poze cu meniul de la petrecere. Nu este unul foarte sofisticat. Este facut pentru aproximativ 22-25 persoane. Vizionare placuta.

Mai intai sarbatorita

Sa-ti traiasca ingersul si sa va bucurati de ea! Duminica avem si noi ruperea rurtei sau taierea motului fetitei noastre. Avem cam multi invitati si spatiul este cam mic, de aceea ne-am gandit ca mancarea sa fie servita gen bufet suedez.....aveti idei de aperitive? Va multumesc mult! smile.gif

#42 monu

monu

Captain Cook

• Membri
  • 252 posturi

Postat 06 February 2008 - 02:38 PM

In afara de meniul prezentat mai sus ce am pregatit si noi de mot (poate iti surade ceva de acolo) mai poti incerca niste chiftelute, prune uscate in bacon (e un deliciu) - reteta de la Adriana, pui shanghai cu diverse sosuri.

acum depinde ce se mananca si in zona. ca si la noi asta a fost o mare problema.
NERVISOR

#43 Costea_39537

Costea_39537

Vedeta culinara

• Membri
  • 2803 posturi

Postat 06 February 2008 - 03:44 PM

monu, in primul rand sa-ti traiasca fetita, e o scumpete, sa va bucurati de ea si sa va aduca in casa multa fericire! occasion13.gif . Poenita cu ciuperci este de un mare efect, dar tot ce ai pregatit este aspectos si banuiesc ca foarte gustos. Ti-a mai ramas ceva? daca nu, e clar, esti o gospodina desavarsita!

#44 monu

monu

Captain Cook

• Membri
  • 252 posturi

Postat 06 February 2008 - 10:09 PM

Alina nu a mai ramas mare lucru. Cateva aperitive pe care le-am savurat a 2-a zi. Si invitati au fost incantai si mai ales nasii ca a fost un meniu diferit de meniu; de sarbatori bogat in preparate de porc specifice zonei. wink.gif
NERVISOR

#45 sava laura

sava laura

Master of disaster

• Membri
  • 4200 posturi

Postat 07 February 2008 - 12:20 AM

Monu, trebuie sa fii o mamica tare fericita, cu doua printesuci atat de dulci, caci sint sigura ca micutele seamana tare mult intre ele rolleyes.gif
Sa iti traiasca amandoua si voi pe langa ele si sa va bucurati mereu de momente ca acestea, pline de implinire si fericire! pupic.gif

Tot de ai pregatit e de exceptie, mai ales pentru o "tanara" in bucatarie, cum zici ca esti biggrin.gif
Si pe mine m-ai doborat cu poienita, era clar tongue.gif ...e foarte de efect, intr-adevar!
Felicitari,deci, pentru masa frumoasa si imbelsugata si te mai asteptam si cu alte surprize!

Editat de sava laura, 07 February 2008 - 12:21 AM.

#46 monu

monu

Captain Cook

• Membri
  • 252 posturi

Postat 08 February 2008 - 08:09 AM

saru mana laura.
NERVISOR

#47 monu

monu

Captain Cook

• Membri
  • 252 posturi

Postat 17 January 2009 - 10:38 PM

Buna seara. Dra noastra a facut 2 ani si din motive obiective am sarbatorit in familie adica strict noi parintii mei si sroa mea cu cumnatul.

Nu am facut mare lucru dar a fost facut din inima.

Am avut carnaciori de caprioara cu slanina si ceapa rosie, catsraveti cu crema si somon, platou cu mezeluri si branzeturi, salata de vinete, mici cu cartofi la cuptor si un superb tort din martipan si crema chantilly (cumparat). Enjoy!

Imagini atașate

• carnaciori_de_caprioara.jpg
  • castraveti_cu_somon.jpg
  • masa.jpg
  • branzeturi.jpg
  • mezeluri.jpg
  • tort.jpg

Editat de monu, 17 January 2009 - 10:39 PM.

NERVISOR

#48 kris foto

kris foto

Bucataras

• Membri
  • 96 posturi
  • Interests:Muzica, bucataria, natura, excursii, sport, lectura.....

Postat 29 January 2009 - 01:33 PM

Dulce foc papusa, sa va traiasca! Buuuuun meniul tongue.gif
La sfarsit nu conteaza anii din viata ta, ci viata din anii tai.(Abraham Lincoln)

K R I S FOTO
M come Maramures
Let's Napoli

#49 monu

monu

Captain Cook

• Membri
  • 252 posturi

Postat 31 January 2009 - 05:08 PM

Multumim de urari la adresa puiutei noastre. e maramu ca si tine. smile.gif) dupa tati.

Meniul cum am zis a fost simplu deoarece am facut in familie iar petrecerea mare a trebuit sa o anulam. sad.gif

Nu ai recunoscut slaninuta de maramu?
smile.gif))
NERVISOR

Răspunde la acest topic

0 utilizatori citesc acest topic

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi