Sari la conținut

Poză

SURATE TAUR (TAURINE,BOVINE) Cine doreste sa discutam ca de la Taur la Tauras?

412 răspunsuri la acest topic

#61 Anomiss

Anomiss

Master of disaster

• Membri
  • 4368 posturi

Postat 08 May 2008 - 01:43 PM

QUOTE(CINEZEE @ May 8 2008, 02:42 PM) <{POST_SNAPBACK}>
multumesc frumos hello.gif

cu placere Cinezee! ziceai ceva de un aparat foto performant pe la un alt topic...nu s-a oferit nimeni de ziua matale ? tongue.gif
Un prieten adevarat iti intinde o mana si iti atinge sufletul!

#62 CINEZEE

CINEZEE

Plimb capastrul !

• Membri
  • 800 posturi
  • Interests:FOTOGRAFIA SI CAI , CELE MAI IMPORTANTE , IAR APOI MUNTII SI TOT CE ESTE NATURA

Postat 08 May 2008 - 01:47 PM

aparatul ala este de la 1000 e in sus , bugetu nostru nu ii chiar asa de mare inca ha ha ha

#63 Giorgiana

Giorgiana

Vedeta culinara

• Membri
  • 4630 posturi

Postat 08 May 2008 - 01:52 PM

Mai, ce de Tauroaice s-au strans de ieri pana azi, BINE ATI VENIT, dragelor!!!!!

Apropo de aparat foto, poate primesc si eu de ziua mea (peste o saptamana) un telefon cu camera foto, de eu stiu, daca am fost cuminte!!!!

#64 CINEZEE

CINEZEE

Plimb capastrul !

• Membri
  • 800 posturi
  • Interests:FOTOGRAFIA SI CAI , CELE MAI IMPORTANTE , IAR APOI MUNTII SI TOT CE ESTE NATURA

Postat 08 May 2008 - 01:54 PM

tu cam ce telefon ai vrea sau aparat foto , eu telefon as vrea nokia E 61 , ala fara aparat foto
CITAT(Giorgiana @ May 8 2008, 02:52 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Mai, ce de Tauroaice s-au strans de ieri pana azi, BINE ATI VENIT, dragelor!!!!!

Apropo de aparat foto, poate primesc si eu de ziua mea (peste o saptamana) un telefon cu camera foto, de eu stiu, daca am fost cuminte!!!!

#65 Anomiss

Anomiss

Master of disaster

• Membri
  • 4368 posturi

Postat 08 May 2008 - 01:54 PM

QUOTE(CINEZEE @ May 8 2008, 02:47 PM) <{POST_SNAPBACK}>
aparatul ala este de la 1000 e in sus , bugetu nostru nu ii chiar asa de mare inca ha ha ha

da , stiu , si io imi doresc un aparat foto ceva mai profesional ( un EOS ceva, cu un obiectiv sa scotz ochiu la lume) dar nici noi nu avem bugete d'astea momentan! asteptam pensia privata tongue.gif

#66 Anomiss

Anomiss

Master of disaster

• Membri
  • 4368 posturi

Postat 08 May 2008 - 01:56 PM

QUOTE(Giorgiana @ May 8 2008, 02:52 PM) <{POST_SNAPBACK}>

Giorgi, la mai mare si fii cuminte...cine stie!

#67 Giorgiana

Giorgiana

Vedeta culinara

• Membri
  • 4630 posturi

Postat 08 May 2008 - 02:00 PM

QUOTE(CINEZEE @ May 8 2008, 02:54 PM) <{POST_SNAPBACK}>
tu cam ce telefon ai vrea sau aparat foto , eu telefon as vrea nokia E 61 , ala fara aparat foto

Nu stiu ce telefon vreau, ce primesc, ala e, numai sa fie, sa nu uite ce mi-a promis (ma refer la sontul meu). Asta evident, DACA SUNT CUMINTE SI PAP TOT.

Editat de Giorgiana, 08 May 2008 - 02:01 PM.

#68 lissa

lissa

Master of disaster

• Membri
  • 2076 posturi

Postat 08 May 2008 - 02:01 PM

Si eu sant in zodia taur ,21 aprilie
sincera sa fiu eu nu prea cred in zodii si de aceea nu m-a prea interesat ce se zice si nici dupa horoscopul zilnic nu ma iau,mai citesc de curiozitate ,dar parca ma regasesc in cele scrise de Maya si de alte fete ;sunt si incapatanata ,sunt si orgolioasa ,imi place sa fiu corecta s a .
la noi in familie suntem multi tauri biggrin.gif, eu 21apr.,sotul 4mai, fata mea 18 mai.
pe urma mai e sora mea 30 apr ,bunica 3 mai,baiatul surorii 13 mai ......si dintre neamuri (adica veri , matusi) sant tauri ;
fata mea cand era mica si pricepea cat de cat care in ce zodie e ,a intrebat -dar noi santem toti boi?-....daaaaaaa am zis, cam asa ceva.
ne intelegem bine si tinem mult unii la altii... poate sa fie si asta o legatura intre tauri!?

#69 CINEZEE

CINEZEE

Plimb capastrul !

• Membri
  • 800 posturi

Postat 08 May 2008 - 02:05 PM

da este adevarat alea cu obiectivele detasabile sunt mai scumpe , eu am unu fujitsu , destul de bun dar parca tot mai vreau unu mai puternic
CITAT(anomiss @ May 8 2008, 02:54 PM) <{POST_SNAPBACK}>
da , stiu , si io imi doresc un aparat foto ceva mai profesional ( un EOS ceva, cu un obiectiv sa scotz ochiu la lume) dar nici noi nu avem bugete d'astea momentan! asteptam pensia privata tongue.gif

Editat de CINEZEE, 08 May 2008 - 02:07 PM.

#70 Anomiss

Anomiss

Master of disaster

• Membri
  • 4368 posturi

Postat 08 May 2008 - 02:09 PM

QUOTE(lissa @ May 8 2008, 03:01 PM) <{POST_SNAPBACK}>
sincera sa fiu eu nu prea cred in zodii si de aceea nu m-a prea interesat ce se zice si nici dupa horoscopul zilnic nu ma iau,mai citesc de curiozitate ,dar parca ma regasesc in cele scrise de Maya si de alte fete ;sunt si incapatanata ,sunt si orgolioasa ,imi place sa fiu corecta s a .
la noi in familie suntem multi tauri biggrin.gif, eu 21apr.,sotul 4mai, fata mea 18 mai.
pe urma mai e sora mea 30 apr ,bunica 3 mai,baiatul surorii 13 mai ......si dintre neamuri (adica veri , matusi) sant tauri ;
fata mea cand era mica si pricepea cat de cat care in ce zodie e ,a intrebat -dar noi santem toti boi?-....daaaaaaa am zis, cam asa ceva.
ne intelegem bine si tinem mult unii la altii... poate sa fie si asta o legatura intre tauri!?

lissa, interesanta familie! nu ies si scantei cateodata? tongue.gif

#71 lissa

lissa

Master of disaster

• Membri
  • 2076 posturi

Postat 08 May 2008 - 02:14 PM

. biggrin.gif ies scantei dar se sting foarte repede si parca nu a fost nimic ......adevarul e ca ne tinem tari toti ,dar cand cedeaza unul incepem sa radem (asta la mine in fam .)

#72 CINEZEE

CINEZEE

Plimb capastrul !

• Membri
  • 800 posturi

eu si sotul meu suntem in aceeasi zodie , nu ca as crede eu prea mult dar uneori chiar ies scantei ha ha , el este nascut pe 27 apr
CITAT(anomiss @ May 8 2008, 03:09 PM) <{POST_SNAPBACK}>
lissa, interesanta familie! nu ies si scantei cateodata? tongue.gif

#73 Giorgiana

Giorgiana

Vedeta culinara

• Membri
  • 4630 posturi

QUOTE(lissa @ May 8 2008, 03:01 PM) <{POST_SNAPBACK}>

Oaleu,Oaleu, ce de TAURINE la voi in familie!!!!! Iti dai seama ce de cadouri trebuie sa cumperi si toate intr-o singura luna, Of, Of!!!!
Asa sunt eu cu tata, eu pe 15 mai, tatal meu pe 17 mai. Ne intelegem foarte bine, dar si cand ne suparam si ne contrazicem, este nenorocire. Dar vine leul familiei, adica mama, si ne potoleste pe amandoi.

#74 Giorgiana

Giorgiana

Vedeta culinara

• Membri
  • 4630 posturi

Postat 08 May 2008 - 02:16 PM

QUOTE(CINEZEE @ May 8 2008, 03:14 PM) <{POST_SNAPBACK}>
eu si sotul meu suntem in aceeasi zodie , nu ca as crede eu prea mult dar uneori chiar ies scantei ha ha , el este nascut pe 27 apr

Scantei, scantei, dar.... CE DULCE ESTE IMPACAREA!!!!!! biggrin.gif wink.gif

#75 Anomiss

Anomiss

Master of disaster

• Membri
  • 4368 posturi

Postat 08 May 2008 - 02:17 PM

QUOTE(lissa @ May 8 2008, 03:14 PM) <{POST_SNAPBACK}>
. biggrin.gif ies scantei dar se sting foarte repede si parca nu a fost nimic ......adevarul e ca ne tinem tari toti ,dar cand cedeaza unul incepem sa radem (asta la mine in fam .)

asa sunt si eu, ma aprind si ma sting repede si incep sa rad dupa!

QUOTE(CINEZEE @ May 8 2008, 03:14 PM) <{POST_SNAPBACK}>

ohoho, succes si mult calm va doresc. laugh.gif

#76 CINEZEE

CINEZEE

Plimb capastrul !

• Membri
  • 800 posturi

Postat 08 May 2008 - 02:29 PM

da e dulce impacarea intradevar , norocul nostru ca scanteile sunt numai de moment , nu e ceva ce tinem unu din noi 2
CITAT(anomiss @ May 8 2008, 03:17 PM) <{POST_SNAPBACK}>
asa sunt si eu, ma aprind si ma sting repede si incep sa rad dupa!
ohoho, succes si mult calm va doresc. laugh.gif

#77 kaperonis_27762

kaperonis_27762

Master of disaster

• Membri
  • 3616 posturi

Postat 08 May 2008 - 08:07 PM

QUOTE(Yandira @ Feb 29 2008, 08:22 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Cu ffica mea Sagetator nu ma inteleg deloc.

doamne, yandira, cita dreptate poti sa ai!!!! si eu sint taur, iar fiica-mea sagetator. ne intelegem bine doar cind ne despart km, cind vin acasa, primul lucru e o cearta mad.gif

#78 Yandira

Yandira

Master of disaster

• Membri
  • 3336 posturi
  • Interests:calatorii, mancaruri exotice, politica, dansul

Postat 08 May 2008 - 08:15 PM

Ha, ha, ha, asa-i ?
Si apoi ca si cand nu s-ar fi intamplat nimic.
Prietenul meu care e Fecioara ne observa si nu ne intelege.
Stiai ca se zice ca Tauroaicele sant cele mai bune mame iar Sagetatorul e Norocosul zodiacului? Asa ca nu te preocupa.
Dupa virtute, veselia e lucrul cel mai indispensabil.
Zilnic ar trebui sa citim o carte buna, sa ascultam o melodie placuta, sa contemplam un tablou frumos si sa rostim cuvinte placute.
Goethe

#79 kaperonis_27762

kaperonis_27762

Master of disaster

• Membri
  • 3616 posturi

Postat 09 May 2008 - 09:08 AM

QUOTE(Yandira @ May 8 2008, 09:15 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Sagetatorul e Norocosul zodiacului? Asa ca nu te preocupa.

sa dea Domnul, ca la cit de dificila e, taaaaaaaare are nevoie...

#80 Giorgiana

Giorgiana

Vedeta culinara

• Membri
  • 4630 posturi

Postat 09 May 2008 - 09:48 AM

QUOTE(Yandira @ May 8 2008, 09:15 PM) <{POST_SNAPBACK}>
.
Stiai ca se zice ca Tauroaicele sant cele mai bune mame

Imi place mult asta si este mult adevar aici!!!!

Răspunde la acest topic

0 utilizatori citesc acest topic

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi