Sari la conținut

Poză

Decoratiuni interioare, creatii proprii, chestii, combinatii

1831 răspunsuri la acest topic

#1 Pocahontas

Pocahontas

in coltzul advers

• Membri de onoare
  • 24480 posturi
  • Interests:alea alea

Postat 09 December 2004 - 03:57 PM

dragi colegi, colege, prietene... am cugetat adanc , si am ajuns la concluzia fulminanta ca nu avem asa ceva pe forum... decoratiuni, chestii, trestii , asa ca plina de initiativa (aplauze va rog), am venit cu ideea , mai ales, ca dupa cum ati aflat de la mine, cica m-am apucat de pictat icon_eek.gif
asa ca ... aici... in premiera nationala voi expune ale mele creatii, pe care in afara de famelie, nu le-a vazut nimeni smile.gif
va zic doar sa fiti ingaduitori, nu v-asteptati sa fiu mica Picasso, ce pana mea laugh.gif

un mic mesaj pt convalescentul nostu emilache : dragule, eu pictez, si al meu sot gateste, mai ales ca si el vrea sa invete a picta, si e foaaarte incantat cand eu pozez nud, cu oala de musaca in brate tongue.gif

revin in curand cu poze, explicatii, decoratiuni

#2 Pocahontas

Pocahontas

in coltzul advers

• Membri de onoare
  • 24480 posturi

Postat 09 December 2004 - 04:26 PM

am revenit, asa cum v-am amenintat icon_razz.gif
deci...

aici, e atelierul meu, deocamdata e cam kel, inca nu e aranjat
pe sevalet, e in lucru o natura moarta

Imagini atașate

• 79074.jpg

#3 Pocahontas

Pocahontas

in coltzul advers

• Membri de onoare
  • 24480 posturi

Postat 09 December 2004 - 04:31 PM

atelierul mi l-am facut la mansarda, sub sevalet erau niste tavi, pe care urmeaza sa le pictez si sa le masacrez cu sange rece

acum natura moarta vazuta de-aproape... chestiile alea mov vor fi niste vinete intr-un final, cu niste rosii, cepe,morcovi ,un castron de cupru .... icon_rolleyes.gif , iar in spate, la final vor fi faldurile unei draperii

Imagini atașate

• 79076.jpg

#4 Pocahontas

Pocahontas

in coltzul advers

• Membri de onoare
  • 24480 posturi

Postat 09 December 2004 - 04:34 PM

sa trecem mai departe... daca am ramas singura si vorbesc tot singura aici, va inteleg perfect icon_smile.gif
aici e tot natura decedata, tabloul nu e terminat, chestia aia alba trebuia sa fie o carafa de sticla transparenta, fondul e varza, deci mai am de lucru la el icon_rolleyes.gif

Imagini atașate

• 79077.jpg

#5 Pocahontas

Pocahontas

in coltzul advers

• Membri de onoare
  • 24480 posturi

Postat 09 December 2004 - 04:38 PM

pacat ca nu sant imaginile asa clare ca sa vedeti acurateteaaa, maiestria, si gingasia care urla in picturile mele laugh.gif
aici am onoarea sa va prezint piesa mea preferata, panza am cumparat-o , si am cusut-o pe un suport de inox care la origine a stat in bucatarie cu un vas de jena in el, vas pe care l-am spart, si am ramas cu suportul ala chel...
suportul de inox l-am vopsit in auriu, si a iesit chestia care se vede

Imagini atașate

• 79081.jpg

#6 Pocahontas

Pocahontas

in coltzul advers

• Membri de onoare
  • 24480 posturi

Postat 09 December 2004 - 04:43 PM

si ia uite domle cum imi descoperiti voi mie latura aia sensibila, eu care nu dadeam impresia , care eram o dura laugh.gif
acu va prezentez un tablou mai abstract , care reprezinta un fund de mare , iar pe panza am lipit cu superglue icon_razz.gif cateva din scoicile pe care le-am pescuit vara asta[/b]

Imagini atașate

• 79083.jpg

#7 Pocahontas

Pocahontas

in coltzul advers

• Membri de onoare
  • 24480 posturi

Postat 09 December 2004 - 04:47 PM

si acum, ultimul tablou, ajunge, v-am speriat destul
aici e o craca cu niste cirese, am lucrat vreo 4 zile la ea, ca nu ieseau ciresele ale de nici o culoare icon_evil.gif
fondul la panza mi l-am tras portocaliu cu alte nuante, ca sa pot sa-l asortez cu bucataria , alea alea

Imagini atașate

• 79084.jpg

#8 Pocahontas

Pocahontas

in coltzul advers

• Membri de onoare
  • 24480 posturi

Postat 09 December 2004 - 04:48 PM

si acum sa intru in aria decoratiunilor interioare, cu o kestie draguta pe care am cumparat-o de curand, si care este un ornament pentru bradul de craciun

Imagini atașate

• 79085.jpg

#9 Pocahontas

Pocahontas

in coltzul advers

• Membri de onoare
  • 24480 posturi

Postat 09 December 2004 - 04:55 PM

apropo!!!!!!!! daca prind pe vreunul ca se-apuca sa-mi copiieze tablourile -i iau scalpul
whdatk.gif
tongue3.gif

#10 Pocahontas

Pocahontas

in coltzul advers

• Membri de onoare
  • 24480 posturi

Postat 09 December 2004 - 04:57 PM

tot eu sant! icon_razz.gif karmen, iubirea mea, iarta-ma ca nu am postat la threadul tau cu muzeu, dar acolo sant numai aia , pictorii adevarati, daca postam printre ei, nu ma mai vedeam printre monstrii aia sacri smile.gif

#11 Guest_Emil_*

Guest_Emil_*
  • Guests

Postat 09 December 2004 - 04:58 PM

Mistoooo...cel mai mult mi-a placut vasul ala de iena....acum ca tot sintem la culinare....i-al pe blenderu de ureki, baga-l in castronu ala baga-l putin la cuptor (cu putin suc de lamuie ca-i cam gretos) si te rog sa mi-l servesti la micu dejun. Eu de obicei servesc breacfastu' la ora 9 asa ca executaaareeeaaa !!! icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
In rest ,esti o adevarata artista. Aplauze la scena deschisa.

#12 MC

MC

Membru de onoare

• Membri de onoare
  • 4367 posturi
  • Interests:muzica, arta, computer, bucatarie

Postat 09 December 2004 - 05:21 PM

Bravo, Poca!!!
Sincere felicitari si din partea mea! Creatiile tale mi-au incantat privirea. Sincer pot sa-ti spun ca ai mana de maestru, sa stii, tine-o tot asa si sa auzim de bine!
Te pup si iti doresc mult succes, Mirela smile.gif
"Flatter me, and I may not believe you. Criticize me, and I may not like you. Ignore me, and I may not forgive you. Encourage me, and I will not forget you."
William Arthur Ward

#13 Guest_Emil_*

Guest_Emil_*
  • Guests

Postat 09 December 2004 - 05:26 PM

QUOTE(Pocahontas)
tot eu sant!  :P karmen, iubirea mea, iarta-ma ca nu am postat la threadul tau cu muzeu, dar acolo sant numai aia , pictorii adevarati, daca postam printre ei, nu ma mai vedeam printre monstrii aia sacri  :)

Io zic ca-i tocma viceversa. Monstrii aia sacrii ar fi palit in fatza ta. (sau ar fi ris?) dreaqu mai stie....he he he
Acuma am glumit si io putin, nu te supara.....dar sa stii ca ai talent.

#14 Lancelot

Lancelot

xxxxxxxxxx

• Membri de onoare
  • 2611 posturi

Postat 09 December 2004 - 05:37 PM

Poca, ma tot uit cu uimire la primul tablou si nu-mi dau seama cum ai putut sa pictezi asa de natural pietrele alea..par reale!

#15 Guest_Emil_*

Guest_Emil_*
  • Guests

Postat 09 December 2004 - 05:47 PM

Poca cind ai pomenit de monstrii mi-am dat imediat seama la cine te-ai referit. ce imaginatie monstruasa poti sa ai Poca

user posted image

#16 Buburuza

Buburuza

Big Chef

• Membri
  • 583 posturi

Postat 10 December 2004 - 10:37 AM

Corinutza, m-ai lasat fara replica...
Brava, fata draga, da-i inainte, ca dai bine laugh.gif
Si apropo de decoratiuni...pe astea le am, o sa mai cumpar si altele, dar de unde iau bradul? Ca fusei in Obor si...nema brazi, nici macar acele de la ei.
Sper ca nu o sa-mi impodobesc ficusul pe post de pom de Craciun icon_rotf.gif

#17 Pocahontas

Pocahontas

in coltzul advers

• Membri de onoare
  • 24480 posturi

Postat 10 December 2004 - 03:57 PM

QUOTE(Emil)
Mistoooo...cel mai mult mi-a placut vasul ala de iena....acum ca tot sintem la culinare....i-al pe blenderu de ureki, baga-l in castronu ala baga-l putin la cuptor (cu putin suc de lamuie ca-i cam gretos) si te rog sa mi-l servesti la micu dejun. Eu de obicei servesc breacfastu' la ora 9 asa ca executaaareeeaaa !!!  :lol:  :lol:  :lol:  
In rest ,esti o adevarata artista. Aplauze la scena deschisa.

uratanie , daca tot ma aplauzi la scena deschisa, atunci lasa la o parte rautatile, si pastreaza un moment de admiratie si reculegere, in fata acestor lucrari care cica te-au incantat icon_razz.gif

#18 Pocahontas

Pocahontas

in coltzul advers

• Membri de onoare
  • 24480 posturi

Postat 10 December 2004 - 03:58 PM

QUOTE(MC)
Bravo, Poca!!!
Sincere felicitari si din partea mea! Creatiile tale mi-au incantat privirea. Sincer pot sa-ti spun ca ai mana de maestru, sa stii, tine-o tot asa si sa auzim de bine!
Te pup si iti doresc mult succes, Mirela  :)

mirela , mersi pentru incurajari, voi incerca sa nu te dezamagesc smile.gif

#19 Pocahontas

Pocahontas

in coltzul advers

• Membri de onoare
  • 24480 posturi

Postat 10 December 2004 - 04:00 PM

QUOTE(Emil)
QUOTE(Pocahontas)
tot eu sant!  :P karmen, iubirea mea, iarta-ma ca nu am postat la threadul tau cu muzeu, dar acolo sant numai aia , pictorii adevarati, daca postam printre ei, nu ma mai vedeam printre monstrii aia sacri  :)

Io zic ca-i tocma viceversa. Monstrii aia sacrii ar fi palit in fatza ta. (sau ar fi ris?) dreaqu mai stie....he he he
Acuma am glumit si io putin, nu te supara.....dar sa stii ca ai talent.

emilica mami, cred ca s-ar zvarcoli toti in gropi , santuri, daca ar vedea cum vad eu arta, alea alea, oricat ai incerca sa ma piepteni, sant constienta ca nu voi putea nici intr-o mie de ani sa ajung ca ei, si oricum nu vreau, ca n-am timp icon_razz.gif

#20 Pocahontas

Pocahontas

in coltzul advers

• Membri de onoare
  • 24480 posturi

Postat 10 December 2004 - 04:03 PM

QUOTE(Lancelot)
Poca, ma tot uit cu uimire la primul tablou si nu-mi dau seama cum ai putut sa pictezi asa de natural pietrele alea..par reale!

intr-adevar, am lucrat mult la ele, ca sa le redau aspectul asta real, dar cel mai greu si mai greu a fost sa pictez tabloul ala urat peste ele, cu tot cu etajerele alea de pe colt , cu sevaletul si sa transpun prin pictura si parchetul ala in prim plan ... ma-ntelegi ? icon_rolleyes.gif

Răspunde la acest topic

2 utilizatori citesc acest topic

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Google (1)