Sari la conținut

Poză

Ora de lucru manual

82 răspunsuri la acest topic

#61 Pocahontas

Pocahontas

in coltzul advers

• Membri de onoare
  • 24480 posturi
  • Interests:alea alea

Postat 07 May 2009 - 10:03 PM

CITAT(Anutza @ May 7 2009, 09:58 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Poca, au iesit super pamponelele...
Foarte frumoase, bravo!

A

multam , la cate ore am stat la ele, mi-as fi tras palme sa nu iasa bine smile.gif

#62 Anutza

Anutza

Bucataras

• Membri
  • 162 posturi

Postat 07 May 2009 - 10:05 PM

QUOTE(kismoni @ May 7 2009, 07:36 PM) <{POST_SNAPBACK}>
uite asa arata asta dupa 2 ore de la ce am facut-o ,am dus baiatul la antrenament de fotbal ,a saltat pe leagan ,tobogan si dupa cutremur cranian asa arata smile.gif)) ici colo lipsa dar a fost de glorie cand era noua smile.gif))

Super ideea, si noi faceam cand eram mici. si mai faceam ghirlanda de papadie...inele inele, le prindeam unele de altele...ce amintiri...
numai bine,
A

"Fiecare copil este un artist. Problema este cum sa ramana un artist si dupa ce va creste." - Pablo Picasso

Concurs Scrapbooking - www.ActivitatiCopii.ro

#63 Pocahontas

Pocahontas

in coltzul advers

• Membri de onoare
  • 24480 posturi
  • Interests:alea alea

Postat 07 May 2009 - 10:06 PM

CITAT(diamond @ May 7 2009, 10:02 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Poca, fata te admir pt rabdare si pt rezultate! tongue.gif is faine tare! ce n-am zbarnait si io una cand era kinderoaica? rolleyes.gif

multam fata smile.gif
si cum ai facut-o, tot asa ?

#64 Guguluff

Guguluff

Academic Chef

• Membri
  • 1296 posturi

Postat 22 July 2009 - 07:20 PM

Vad ca nu ati mai mesterit cu puiutii vostri, sau doar nu aratati lumii wink.gif ... Pentru inspiratie, va las un link si teme pentru acasa, ca tot e vacanta si in zilele ploioase e plictiseala mare, in casa; sau pe caldurile de la pranz nu-i putem tine afara. Reviste cu activitati penru copii

#65 paula-h

paula-h

Academic Chef

• Membri
  • 1304 posturi

Postat 10 December 2010 - 02:58 PM

De mult nu a mai mesterit nimeni pe aici...sper sa invie subiectul ca ne place tare.
Noi pregatim pachetelele de Craciun pentru rude si prieteni dragi, am inceput cu ornamente pentru brad si suporturi de lumanari din plastelina ecologica.
Iata ce a iesit..Stef a facut formele de stelute si clopotei, tot el a lipit smocul de beteala, la suportul de lumanari a jumulit coniferele din curte, a spalat nucile si le-a asezat frumos in hartia de bomboane, tot el le-a lipt..ce a mai ramas am facut eu.

Imagini atașate

• 015.JPG
  • 019.JPG
  • 022.JPG
  • 023.JPG

Mamica de nazdravani :)

#66 floaura

floaura

Big Chef

• Membri
  • 860 posturi
  • Interests:lectura, dansul si mai nou, bucatareala

Postat 10 December 2010 - 04:56 PM

ia uite ce dragut. Imi plac formele alea de clopotei si stelute pentru brad. Si noi anul asta avem de gand sa facem decoratii pentru brad in casa, asa cum faceam pe vremea mea tongue.gif

#67 kismoni

kismoni

Master of disaster

• Membri
  • 6198 posturi

Postat 10 December 2010 - 05:34 PM

daca tot e la suprafata topicul am facut foto la o parte din ce am facut ieri si alaltaieri cu copiii

anual pentru targul de craciun din localitate se face un stand unde copiii isi expun lucrarile si oferta este libera iar banii intrati se cheltuie pentru scoala, ei au ales pistolul de lipit,niste conuri si paiete transparente, dar in foto nu se vad cum sclipocesc :))

Imagini atașate

• Immagine_3023.jpg

#68 paula-h

paula-h

Academic Chef

• Membri
  • 1304 posturi

Postat 10 December 2010 - 11:19 PM

Kismoni arata bine conurile.Stef al meu e tare incantat cand ne apucam sa facem diverse lucrusore din astea, mai nou isi baga si Emilia labutele dar doar ca sa le strice..oricum e distractiv si pentru ei si pentru noi.

#69 kismoni

kismoni

Master of disaster

• Membri
  • 6198 posturi

Postat 10 December 2010 - 11:21 PM

QUOTE(paula-h @ Dec 10 2010, 10:19 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Kismoni arata bine conurile.Stef al meu e tare incantat cand ne apucam sa facem diverse lucrusore din astea, mai nou isi baga si Emilia labutele dar doar ca sa le strice..oricum e distractiv si pentru ei si pentru noi.

Da, e distractiv si tocmai asta este ideea, telul nu este sa iasa opere de arta ci sa stie ca au facut ceva poate si pentru o cauza nobila ori voluntar un ajutor orice :)

#70 paula-h

paula-h

Academic Chef

• Membri
  • 1304 posturi

Postat 05 February 2011 - 12:34 AM

Se apropie martisorul..noi avem multe martisoare de pregatit asa ca vrem sa ne apucam din timp.
Inca nu m-am hotarat ce, cum dar mai ales din ce vor fi martisorele de anul asta..daca are cineva idei, asteptam cu drag.

#71 blacky

blacky

micro Bucatar

• Membri
  • 1 posturi

Postat 09 February 2011 - 03:01 PM

Buna,

Am gasit un workshop de origami care incepe sambata, 12 februarie, la 18:30, la libraria Diverta din Plaza. E ideal pentru 1 si 8 Martie. Pune accent pe arta modelarii florilor. Postez aici mai multe detalii si cateva poze in caz ca sunt printre voi persoane din Bucuresti interesate.

Intrarea este libera, iar materialul de lucru este gratuit pentru prima lectie de Florigami, unde tineri, bunici, parinti si copii tongue.gif vor invata sa faca narcise din hartie.

Workshopul este sustinut de Florina Mitrea, o femeie extraordinara, care s-a apucat sa invete modelarea hartiei dupa ce a aflat ca este bolnava de cancer. Creatiile ei sunt facute din suflet si sunt foarte realiste.

Va las si linkul blogului ei, FlorigamiBonsai, unde puteti vedea mai multe flori si bijuterii si de la pagina de Facebook a evenimentului

Va pup

#72 paula-h

paula-h

Academic Chef

• Membri
  • 1304 posturi

Postat 15 February 2011 - 12:12 PM

Ne-am apucat de martisoare pentru cei dragi..floricele mici si mari, fluturasi si gargarite.Piciul meu e super incantat..vrea sa facem martisoare toata ziua, noroc ca avem si cui sa le dam..:)

Imagini atașate

• 001.JPG
  • 002.JPG
  • 003.JPG
  • 004.JPG
  • 005.JPG
  • 012.JPG

#73 irlandeza

irlandeza

Bucataras

• Membri
  • 58 posturi

Postat 16 February 2011 - 04:21 PM

Paula, arata super martisoarele. Nasturii i-ai lipit ? sau ai cosi cu ata ?
Pacat ca aici nu e acest obicei, dar am putea incerca sa le aratam cum e traditia in Ro. Si in loc de snurul al-rosu, sa pun ata de cusut.

#74 paula-h

paula-h

Academic Chef

• Membri
  • 1304 posturi

Postat 17 February 2011 - 02:01 PM

QUOTE(irlandeza @ Feb 16 2011, 04:21 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Paula, arata super martisoarele. Nasturii i-ai lipit ? sau ai cosi cu ata ?
Pacat ca aici nu e acest obicei, dar am putea incerca sa le aratam cum e traditia in Ro. Si in loc de snurul al-rosu, sa pun ata de cusut.

Multumesc!
Nasturii sunt lipiti, la fel si snuruletul..90% sunt facute de piciul meu..eu doar i-am aratat cum sa aseze frumos nastureii ca altfel ieseau niste forme abstracte din nasturi D.gif

#75 droopina

droopina

vudu? iudu! uidu! aidu!

• Moderatori
  • 10095 posturi

Postat 29 March 2011 - 03:27 PM

Azi a plouat toata ziua (bleah!) asa ca la un moment dat am trecut la ora de lucru manual.

Am mesterit niste "barometre", ca sa vedem si noi dom'le cand putem iesi afara D.gif

IMG_6218.jpg

IMG_6219.jpg

Si am mai si pictat cate ceva D.gif

IMG_6240.jpg

Si ca oricare pictor care se respecta, ne-am conformat si noi cu o scufie corespunaztoare rade.gif

IMG_6181a.jpg
Life sucks and then you die! Damn right!

#76 paula-h

paula-h

Academic Chef

• Membri
  • 1304 posturi

Postat 16 April 2011 - 11:44 PM

E foarte tare pictorul mic..imi place ideea cu barometrul groupwave.gif
Zuza mea mai nou are o pasiune, sa picteze pe pereti..cum o scap din ochii, cum o apuca inspiratia em_new_24.gif Noroc ca cel "mare" a trecut de faza asta D.gif

#77 paula-h

paula-h

Academic Chef

• Membri
  • 1304 posturi

Postat 06 July 2011 - 03:52 PM

Azi a tot stat sa ploua.. asa ca nu am fost in parc... si ce sa mesterim noi daca nu o sperietoare de pasari..cam zambareata ce-i drep.. tongue.gif Ne-am distrat de minune D.gif
044.JPG 045.JPG
052.JPG

#78 julix_2007

julix_2007

Master of disaster

• Culinareasa lunii
  • 7643 posturi

Postat 06 July 2011 - 05:13 PM

Superba sperietoarea. E simpatica foc, noroc ca ciorile nu pricep mare lucru.

#79 paula-h

paula-h

Academic Chef

• Membri
  • 1304 posturi

Postat 07 July 2011 - 12:01 PM

E mai mult pentru distractia noastra si pentru grauri, asta daca vor fi impresionati in vreun fel tongue.gif

#80 geladumi

geladumi

Academic Chef

• Culinareasa lunii
  • 1252 posturi

Postat 07 July 2011 - 12:07 PM

CITAT(paula-h @ Jul 6 2011, 01:52 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Azi a tot stat sa ploua.. asa ca nu am fost in parc... si ce sa mesterim noi daca nu o sperietoare de pasari..cam zambareata ce-i drep.. tongue.gif Ne-am distrat de minune D.gif

Si eu m-am distrat la fel, privindu-va!
Dar e fain ce ati facut, imi trebuie si mie un nene, d'asta!
Si topicul asta e tot fain, eu inca mai am de descoperit cate ceva pe Culi!
Pup pe toti "lucratorii" de lucru manual!Tzoc, tzoc, tzoc!

Răspunde la acest topic

2 utilizatori citesc acest topic

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Bing (1)