Sari la conținut

Poză

Sirop de struguri

2 răspunsuri la acest topic

#1 irca20

irca20

Big Chef

• Administratori
  • 745 posturi
  • Interests:Hmm, sa ma gandesc... netu :), infomariaj.ro - a intrat de curand in hobby, cred ca urmeaza si culinar.ro. <br />Seara imi place sa ma uit la seriale politiste, printre care: Preason Break, Minti Criminale, CSI.<br />Muzica ascult de tot felul, numai nu manele!<br />Imi place sa citesc romane istorice, de-as avea mai mult timp...

Postat 06 January 2010 - 11:19 AM

CITAT(Misha. @ Oct 23 2009, 12:57 AM) <{POST_SNAPBACK}>
si ca tot vorbeam de struguri..
vin si eu cu un SIROP DE STRUGURI
dupa ce am facut dulceata si compot struguri au mai ramas si tata a zis ca vin scrie pe ei
si atunci mam gandit ca inainte de a scrie vin,pe cateva boabe sa scriem sirop...
asa ca mam apucat de treaba...
ingrediente: 2000 gr boabe struguri negri negrisori
1000 gr zahar

am dat jos boabele de pe ciorchini si leam spalat cu apa rece
am incercat sa sparg strugurii cu acest instrument care in sinea lui sa nascut pt a face piure nu sirop de struguri

asa ca lam lasat asa repede cum lam apucat si am inceput timid sa sparg boabele cu mana

#2 irca20

irca20

Big Chef

• Administratori
  • 745 posturi
  • Interests:Hmm, sa ma gandesc... netu :), infomariaj.ro - a intrat de curand in hobby, cred ca urmeaza si culinar.ro. <br />Seara imi place sa ma uit la seriale politiste, printre care: Preason Break, Minti Criminale, CSI.<br />Muzica ascult de tot felul, numai nu manele!<br />Imi place sa citesc romane istorice, de-as avea mai mult timp...

Postat 06 January 2010 - 11:21 AM

CITAT(Misha. @ Oct 23 2009, 01:04 AM) <{POST_SNAPBACK}>
leam si blenduit fff putin

si apoi leam pus sa fiarba

am pus zaharul

si am mai lasat sa fiarba

am strecurat siropul

si am pus din nou la fiert

#3 irca20

irca20

Big Chef

• Administratori
  • 745 posturi

Postat 06 January 2010 - 11:22 AM

CITAT(Misha. @ Oct 23 2009, 01:06 AM) <{POST_SNAPBACK}>
am fiert pana a scazut putin

si rezultatul final...

un rezultat fff gustos aromat si parfumat...
exact parfumul toamnei...
scuze de edit la postul de mai sus dar nu mia iesit cu pozle cum am vrut eu tongue.gif

Răspunde la acest topic

0 utilizatori citesc acest topic

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi