Sari la conținut

Poză

Retete papa pentru bebe 8-9 luni

511 răspunsuri la acest topic

#81 Marihuana

Marihuana

Bucataras

• Membri
  • 127 posturi

Postat 13 October 2007 - 10:19 AM

WWWAAAAAAAAWWW!!!!!!!
Hai ca m-am luat cu vorba si am uitat ce e mai inportanat...vreau si eu cartea pe adresa mika_ela11@yahoo.com

Multam si pupici pentru mamici si bebici wink.gif

Dieta Scarsdale

#82 davyd

davyd

micro Bucatar

• Membri
  • 26 posturi

Postat 15 October 2007 - 06:30 PM

multumesc mult pt raspunsuri.Am nevoie si eu de 2 retete de cum se face rosia umpluta am idee dar nu stiu sigur si avocado cum se pregateste? BangHead.gif fenforcer.gif floare.gif tongue.gif
multumesc si sa iti creasca mare ingersul si sanatos pooopici

#83 Gabriela Carmen

Gabriela Carmen

Master of disaster

• Membri
  • 2280 posturi

Postat 16 October 2007 - 12:58 AM

Numai retete de papa pentru bebe de 8-9 luni? Fata mea are 20 de luni si ii gatesc zilnic, insa uneori sint in pana de inspiratie. smile.gif
Am mai gasit eu retete pentru copii, dar pina si cele din vestita cartoaie 'Mama si copilul' mi se par cam aiurea, cu prajeli, galbenus crud sau foarte putin preparat, sosuri fel de fel... eu am grija mai mult cu alimentatia ei (desi se zice ca de la un an poate minca aproximativ biggrin.gif orice), asa ca daca aveti retete si pentru copii mai mari, ar fi binevenite pentru mine.

Ori sint pe aici pe undeva si nu le-am vazut? rolleyes.gif
In fine, mi-am propus sa ma inspir si dupa ce gatesc alte mamici cu copilasi cam de o seama cu fetita mea- cum sint s_tana, Keoke de exemplu, dar si Laura Sava (desi Bogdanel e un pic mai mare smile.gif ) etc.

Eu folosesc multe legume proaspete, pe cit posibil BIO, si carnita de pui (in special), asa ca retete cu aceste ingrediente m-ar ajuta.

#84 Lili NZ

Lili NZ

micro Bucatar

• Membri
  • 1 posturi

Postat 16 October 2007 - 12:34 PM

Buna tuturor,

Sant noua pe acest forum si as dori daca ma ajuta si pe mine cineva cu faimoasa carticica pt papa piticutilor. Ultimul nostru membru are nevoie disperata...Adresa e gabimarco@slingshot.co.nz

Multumim anticipat.
Lili

#85 elena-simona

elena-simona

Big Chef

• Membri
  • 741 posturi

Postat 16 October 2007 - 03:07 PM

QUOTE(davyd @ Oct 15 2007, 07:30 PM) <{POST_SNAPBACK}>
multumesc mult pt raspunsuri.Am nevoie si eu de 2 retete de cum se face rosia umpluta am idee dar nu stiu sigur si avocado cum se pregateste? BangHead.gif fenforcer.gif floare.gif tongue.gif
multumesc si sa iti creasca mare ingersul si sanatos pooopici

davyd, referitor la rosii umplute, ti-am raspuns unde am vazut prima data intrebarea la topicul cu pozele puiutilor

#86 davyd

davyd

micro Bucatar

• Membri
  • 26 posturi

Postat 17 October 2007 - 09:15 PM

Buna multumesc mult Elena-Simona pt retete mi-au ajutat mult maine vreau sa-i si fac rosii umplute cu carne dar in loc de vita voi pune pui . floare.gif angel13.gif

poti sa-mi dai si o reteta sau doua cu avocado ca am inteles ca e foarte bun.Oseara buna si sa va traiasca bebeii pooopici

#87 Gabriela Carmen

Gabriela Carmen

Master of disaster

• Membri
  • 2280 posturi

Postat 17 October 2007 - 09:19 PM

As vrea si eu cartea, daca se poate. smile.gif Chiar daca e pina la 15 luni si puiul meu are cinci luni mai mult, nu-i bai. smile.gif

Adresa mea: carmtdx@yahoo.com

#88 elena-simona

elena-simona

Big Chef

• Membri
  • 741 posturi

Postat 18 October 2007 - 04:34 AM

QUOTE(davyd @ Oct 17 2007, 10:15 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Buna multumesc mult Elena-Simona pt retete mi-au ajutat mult maine vreau sa-i si fac rosii umplute cu carne dar in loc de vita voi pune pui . floare.gif angel13.gif

poti sa-mi dai si o reteta sau doua cu avocado ca am inteles ca e foarte bun.Oseara buna si sa va traiasca bebeii pooopici

Cu placere. O sa caut si o sa sa-ti scriu.

#89 elena-simona

elena-simona

Big Chef

• Membri
  • 741 posturi

Postat 18 October 2007 - 01:23 PM

Branzica cu avocado

Ingrediente:
1/2 avocado stropit cu putin suc de lamaie
100 g branza de vaci
putin iaurt natural

Mod de preparare: . Se paseaza avocado, se adauga branza de vaci si putin iaurt, amestecand bine pana cand se obtine o compozitie omogena. Se serveste imediat cu paine prajita sau simpla.

#90 davyd

davyd

micro Bucatar

• Membri
  • 26 posturi

Postat 19 October 2007 - 11:26 AM

CITAT(elena-simona @ Oct 16 2007, 03:07 PM) <{POST_SNAPBACK}>
davyd, referitor la rosii umplute, ti-am raspuns unde am vazut prima data intrebarea la topicul cu pozele puiutilor

multumesc pt retete chiar azi ii fac si cred ca o sa i placa dar o reteta cu avocado stie cineva?pooopici la mamic si la ingerasi angel13.gif BangHead.gif smile.gif)

#91 davyd

davyd

micro Bucatar

• Membri
  • 26 posturi

Postat 19 October 2007 - 11:30 AM

CITAT(davyd @ Oct 19 2007, 11:26 AM) <{POST_SNAPBACK}>
multumesc pt retete chiar azi ii fac si cred ca o sa i placa dar o reteta cu avocado stie cineva?pooopici la mamic si la ingerasi angel13.gif BangHead.gif smile.gif)

mltumesc Elena-Simona acum am vazut retetao sa o fac dc mai stii retete sa-mi mai scrii te rog ca ca s-a saturat saracul numai de supe si pireuri:(( Sa-ti traiasca bebelul si o zi buna:-*

#92 elena-simona

elena-simona

Big Chef

• Membri
  • 741 posturi

Postat 19 October 2007 - 01:06 PM

QUOTE(davyd @ Oct 19 2007, 12:30 PM) <{POST_SNAPBACK}>
mltumesc Elena-Simona acum am vazut retetao sa o fac dc mai stii retete sa-mi mai scrii te rog ca ca s-a saturat saracul numai de supe si pireuri:(( Sa-ti traiasca bebelul si o zi buna:-*

Spune-mi cu ce vrei retetele si o sa le scriu cu placere. Am foarte multe retete de papa pentru bebei, fetita mea fiind foarte mofturoasa in primul an si cu intoleranta la lactoza.
Referitor la bebel multumesc la fel (am doi da fac cat zece).

#93 davyd

davyd

micro Bucatar

• Membri
  • 26 posturi

Postat 19 October 2007 - 06:30 PM

CITAT(elena-simona @ Oct 16 2007, 03:07 PM) <{POST_SNAPBACK}>

buna sunt incantata ca bebelul meu a papa 3 rosii la pranz dimineata a papa o banana cu iaurtel si pe seara iaurtel cu cereale tongue.gif Vai ce frig e afara vineeeeee iarnaaaaaaaaaaa poopici la mamici si bebeii laugh.gif

#94 davyd

davyd

micro Bucatar

• Membri
  • 26 posturi

Postat 19 October 2007 - 06:34 PM

CITAT(elena-simona @ Oct 19 2007, 01:06 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Spune-mi cu ce vrei retetele si o sa le scriu cu placere. Am foarte multe retete de papa pentru bebei, fetita mea fiind foarte mofturoasa in primul an si cu intoleranta la lactoza.
Referitor la bebel multumesc la fel (am doi da fac cat zece).

Cu ce crezi tu ca e bun pt ei si sa nu fie supa si pireuri sad.gif sa-ti traiasca ingerasii multumesc ca ma scoti din incurcatura angel7.gif floare.gif eusa_wall.gif icon_love.gif raman datoare pooopici pufosi si dulci

#95 davyd

davyd

micro Bucatar

• Membri
  • 26 posturi

Postat 19 October 2007 - 06:35 PM

CITAT(davyd @ Oct 19 2007, 06:30 PM) <{POST_SNAPBACK}>
buna sunt incantata ca bebelul meu a papa 3 rosii la pranz dimineata a papa o banana cu iaurtel si pe seara iaurtel cu cereale tongue.gif Vai ce frig e afara vineeeeee iarnaaaaaaaaaaa poopici la mamici si bebeii laugh.gif

Dc vrei si cand ai timp poti intra pe mess adresa mea este maryanadavyd@yahoo.com pooopici

#96 davyd

davyd

micro Bucatar

• Membri
  • 26 posturi

Postat 19 October 2007 - 06:36 PM

CITAT(davyd @ Oct 19 2007, 06:34 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Cu ce crezi tu ca e bun pt ei si sa nu fie supa si pireuri sad.gif sa-ti traiasca ingerasii multumesc ca ma scoti din incurcatura angel7.gif floare.gif eusa_wall.gif icon_love.gif raman datoare pooopici pufosi si dulci

Ma gasesti mereu online pooop

#97 davyd

davyd

micro Bucatar

• Membri
  • 26 posturi

Postat 21 October 2007 - 06:08 PM

CITAT(davyd @ Oct 19 2007, 06:35 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Dc vrei si cand ai timp poti intra pe mess adresa mea este maryanadavyd@yahoo.com pooopici

buna mamicilor ce faceti?stie cineva retete de papanasi?David a papat azi un iaurt cu cereale si cu mar de dimineata la pranz a papat ciorbica de pui si cereale cu lapte tongue.gif sunt incantata si suc de portocale natural laugh.gif floare.gif icon_love.gif

#98 Gabriela Carmen

Gabriela Carmen

Master of disaster

• Membri
  • 2280 posturi

Postat 21 October 2007 - 07:25 PM

QUOTE(davyd @ Oct 21 2007, 06:08 PM) <{POST_SNAPBACK}>
buna mamicilor ce faceti?stie cineva retete de papanasi?David a papat azi un iaurt cu cereale si cu mar de dimineata la pranz a papat ciorbica de pui si cereale cu lapte tongue.gif sunt incantata si suc de portocale natural laugh.gif floare.gif icon_love.gif

Eu am facut cum am scris aici: http://www.culinar.r...a...st&p=389537

arata cam asa (intreg): http://www.culinar.r...a...st&p=388450

Iar pentru fetita mea, am facut cu acelasi aluat gogosele la cuptor, reteta am pus-o aici: http://www.culinar.r...showtopic=16661
Turtitele astea le-am facut si cu iaurt, o sa pun acolo cantitatile. smile.gif

#99 davyd

davyd

micro Bucatar

• Membri
  • 26 posturi

Postat 22 October 2007 - 04:09 PM

CITAT(davyd @ Oct 19 2007, 06:35 PM) <{POST_SNAPBACK}>

carmtdx ti-am trimis carteabebe smile.gif)

#100 Delia Danea

Delia Danea

micro Bucatar

• Membri
  • 4 posturi

Postat 29 October 2007 - 02:50 PM

Buna fetelor. Am un bebe de 7 luni si as vrea si eu faimoasa carticica cu retete pentru bebici.

Mersi

Răspunde la acest topic

4 utilizatori citesc acest topic

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Google (2)