Sari la conținut

Poză

Coltul ultimelor achizitii !

8224 răspunsuri la acest topic

#61 Monica

Monica

Big Chef

• Membri
  • 845 posturi

Postat 11 September 2005 - 04:49 PM

Poca, am comandat si eu sort de bucatarie ca al tau, azi am primit avizul sa-l ridic de la Posta.de maine sunt posesoare de una bucata sort sexi icon_lol.gif Multumesc de sugestie!

#62 Pocahontas

Pocahontas

in coltzul advers

• Membri de onoare
  • 24480 posturi
  • Interests:alea alea

Postat 11 September 2005 - 07:56 PM

cu placere Monica smile.gif ... sa vezi ce succese fulminante o sa ai cu sortul la bucatarie, si pe langa icon_razz.gif

#63 MAYA

MAYA

Dulcinea del Toboso

• Membri de onoare
  • 23459 posturi

Postat 11 September 2005 - 08:03 PM

..sub aceste sorturi,nu se poarta nimic.. icon_razz.gif
Maya's World .

#64 MC

MC

Membru de onoare

• Membri de onoare
  • 4367 posturi
  • Interests:muzica, arta, computer, bucatarie

Postat 14 September 2005 - 02:00 AM

Intru din nou pe aici din cauza ta, Poca...Sa mai vad sorturile alea sexoase laugh.gif si, ca sa nu zici ca nu-mi aduc si eu contributia pe threadul asta, hai sa pun o poza cu o achizitie recenta: Un set de caserole care pot fi folosite in microwave, cuptor sau frigider.

"Flatter me, and I may not believe you. Criticize me, and I may not like you. Ignore me, and I may not forgive you. Encourage me, and I will not forget you."
William Arthur Ward

#65 Alice- Andrada

Alice- Andrada

Bucataras

• Membri
  • 113 posturi
  • Interests:www.disneycentral.com/forum

Postat 14 September 2005 - 07:46 AM

Sunt foarte frumoase.Am vazut si formele de dulciuri ale bighidoantzei.Ma-ti inbolnavit.Sunt invidioasa pe voi pentru ca aveti de unde sa le cumparati.EXCELENTE.

#66 Pocahontas

Pocahontas

in coltzul advers

• Membri de onoare
  • 24480 posturi

Postat 14 September 2005 - 10:25 AM

MC sant mirobolante formele ! smile.gif dar unde ai frate atata loc sa le bagi pe toate? ca eu mai am putin si trebuie sa-mi pun casca de protectie in cap cand imi deschid dulapurile ! ce sa mai, sant misto ca au si capac, alea alea.. auzi, daca vreodata vii in Ro, anunta-ma si te-astept cu sortz cadou, de la aeroport, sau vama smile.gif

#67 Adriana Nicoleta

Adriana Nicoleta

.

• Membri de onoare
  • 25863 posturi

Postat 14 September 2005 - 11:07 AM

Vai Mirela, una exact ca a ta am moºtenit-o de la bunica lui Stefano, o s-o pozez, cine ºtie câþi ani are…deci ai fãcut o investiþie de duratã! icon_lol.gif

#68 Ani

Ani

Bucataras

• Membri
  • 56 posturi

Postat 14 September 2005 - 11:28 AM

Buna Fetelor, Vreau sa o intreb pe BIGHIDOANTZA de unde o sa cumpere aceste forme. Se pot cumpara prin internet?? Imi plac la nebunie. Aici in Barcelona nu am vazut asa ceva. Voi mi le puteti trimite?? Inca nu stiu cum procedati pe aici.

Pupici pt toate gaspodinele

laugh.gif

#69 Mama Celeste

Mama Celeste

Master of disaster

• Membri
  • 2714 posturi

Postat 14 September 2005 - 11:32 AM

Eu le posed pe alea mari de tot ...4 la numar... la cele mici nu le gasesc deloc folosinta ... si de asemenea posed 2 seturi de farfurii "Corelle" din acelasi material.

Cele pe care le-a luat Mirela sint facute de "Corning Ware"

Tot de la "Corning Ware" am si fundul de bucatarie.

Corelle ...de la un timp se rezuma la numai citeva paterne...

Materialul din care sint facute este foarte rezistent, greu de spart, nu au fost vanzari iar firma se afla in prag de faliment la numai citva ani de la infiintare. Eu posed un set care nu se mai fabrica iar o farfurie are valoare de $40 la ora actuala.

#70 Mama Celeste

Mama Celeste

Master of disaster

• Membri
  • 2714 posturi

Postat 14 September 2005 - 11:57 AM

QUOTE(ana maria sole-tell 27309)
Buna Fetelor, Vreau sa o intreb pe BIGHIDOANTZA de unde o sa cumpere aceste forme. Se pot cumpara prin internet?? Imi plac la nebunie. Aici in Barcelona nu am vazut asa ceva. Voi mi le puteti trimite?? Inca nu stiu cum procedati pe aici.

Pupici pt toate gaspodinele

icon_lol.gif

Marea majoritate le gasesti la www.wilton.com

Sper ca ai si bani ...pt ca sint foarte scumpe, grele si te va costa o gramda transportul spre Europa.

Poate vei gasi in zona ta ...daca Wilton este la Bucuresti ...sint sigura ca este si in Spania.

#71 roxana anca

roxana anca

Academic Chef

• Membri
  • 1234 posturi

Postat 14 September 2005 - 12:14 PM

Uite astea sunt sorturile.

Roxana Anca

Imagini atașate

• 143939.jpg

#72 Pocahontas

Pocahontas

in coltzul advers

• Membri de onoare
  • 24480 posturi

Postat 14 September 2005 - 12:19 PM

moama ce sortzuri frumoase am !!!!!!!!!!

am in schimb o mare suparare... ca nu s-au inventat si sorturile pe spate laugh.gif

#73 Aurora

Aurora

Captain Cook

• Membri
  • 237 posturi

Postat 14 September 2005 - 01:16 PM

(MC)
Intru din nou pe aici din cauza ta, Poca...Sa mai vad sorturile alea sexoase laugh.gif si, ca sa nu zici ca nu-mi aduc si eu contributia pe threadul asta, hai sa pun o poza cu o achizitie recenta: Un set de caserole care pot fi folosite in microwave, cuptor sau frigider.

OFOFOFOFOFFFFFFFFFFFFFFF... chiar vrei sa ma omori ?!?!!? le stiu, sunt super super, dar sunt fffffffffffffff scumpe cussing.gif
Nu uitati, ma simt excelent cand sunt cu voi !!!

Daca pui dragoste in retzeta, va fi o retzeta buna !!!

#74 SIMONA.B

SIMONA.B

Master of disaster

• Membri
  • 3262 posturi
  • Interests:fotografie si mancare :D

Postat 14 September 2005 - 04:19 PM

Uuuuuuuuf ce faine-s Maya !!!!!!

Mai am un pic ( pana dupa Craciun!!! icon_bounce.gif ) si ne mutam in casa noua asa ca o sa le cumpar si eu ca si mie mi-au facut cu ochiul !!!!!

A mea ultima achizitie nu e asa de mare dar e faina , trei carti , doua din ele mai vechi din colectia celor de la Better Homes and Gardens:

Salad Book editia din 1968 superba , numai cu retete de salate din legume sau fructe si tot felul de combinatii :

Imagini atașate

• 144034.jpg

#75 SIMONA.B

SIMONA.B

Master of disaster

• Membri
  • 3262 posturi

Postat 14 September 2005 - 04:20 PM

Dessert Cook Book editie din 1968 , plina de dulciuri faine pe care o sa le incerc destul de curand :

Imagini atașate

• 144035.jpg

#76 SIMONA.B

SIMONA.B

Master of disaster

• Membri
  • 3262 posturi

Postat 14 September 2005 - 04:22 PM

Si o Enciclopedie a vegetalelor , zic eu cam cele care se gasesc aici in magazine foarte faina si cu o groaza de retete la sfarsitul ei :

Imagini atașate

• 144036.jpg

#77 SIMONA.B

SIMONA.B

Master of disaster

• Membri
  • 3262 posturi

Postat 14 September 2005 - 04:23 PM

un exemplu din paginile ei cu cartoful mov icon_razz.gif :

Imagini atașate

• 144037.jpg

#78 MC

MC

Membru de onoare

• Membri de onoare
  • 4367 posturi
  • Interests:muzica, arta, computer, bucatarie

Postat 14 September 2005 - 06:37 PM

Multumesc ca mi-ati admirat cioburile icon_lol.gif

-Poca, iaca s-a facut loc pentru ele: mai aruncand unele, mai punand in storage altele, cand ti-e drag de ceva, ce nu faci? smile.gif

"Daca vreodata..." Bai frate, tu crezi ca raman forever pe aste taramuri peste nspe mari si tari? Pai vin cum sa nu si inca singura (vine si restul cand ia fata vacanta de iarna) prin decembrie, iar daca tu faci sacrificiul asta sa vii si la aeroport, as aprecia gestul mult de tot si ca sa-ti dovedesc cat mi l-am dorit(pe sort), mi-l si pun pe loc(nu cred sa ma ia vreun politai la rost). icon_lol.gif

-Adriana, asa e, ele se fabrica de prin 1960(acuma nu se mai face modelul asta). Le stiu calitatile pt ca mai am vreo doua mostenite de la o babuta de care am avut grija cand am venit in America. De aceea m-am si batut cu una la sange pt astea(la o licitatie). smile.gif

-Da mami Celeste, nota 10 pt explicatii, pe care eu nu le-am dat, nestiind ca intereseaza pe cineva. Daca erai si tu cu mine si sotul la action, sa-i fi explicat si lui ce si cum, poate n-as mai fi intampinat o asa bariera din partea-i. icon_rolleyes.gif

Faine achizitii, Simona! smile.gif
"Flatter me, and I may not believe you. Criticize me, and I may not like you. Ignore me, and I may not forgive you. Encourage me, and I will not forget you."
William Arthur Ward

#79 Pocahontas

Pocahontas

in coltzul advers

• Membri de onoare
  • 24480 posturi

Postat 14 September 2005 - 07:42 PM

deci daca vi MC ar fi chiar mirobolant , ne intalnim, o luam pe iubita (pica s-ar putea sa se dea defecta icon_smile.gif ) si ne ascundem in grota de la planeta pt barfe, alea alea icon_smile.gif

#80 Adriana Nicoleta

Adriana Nicoleta

.

• Membri de onoare
  • 25863 posturi

Postat 14 September 2005 - 11:15 PM

Uite-o pe a mea Mirela, sigur bunica lui Stefano o avea de cel puþin 15 ani zic eu, numa cã întorcând-o cu fundul în sus am vãzut cã scria made in netherland

Imagini atașate

• 144121.jpg

Răspunde la acest topic

2 utilizatori citesc acest topic

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Google (2)